@iishf_live

@RheinerftFlames Without a replacement these are very sad news!!😥2021-02-25 19:47

Up-to-date results

Event U16 European Cup
Location Rossemaison, Switzerland
Start Date Friday, 3 May 2019
End Date Sunday, 5 May 2019
No. Time Game Result Remarks
Friday, 3 May 2019
1 19:15 Cph. Vikings vs. SHC Rossemaison 3:3 Group A (0-1 ; 3-2)
Saturday, 4 May 2019
2 07:50 Bissendorfer Panther vs. Mad Dogs Wiener Neustadt 6:1 Group B (3-1 ; 3-0)
3 08:30 London Knightz vs. Zoran Falcons 2:5 Group A (0-3 ; 2-2)
4 09:10 Leader 1420 Moscow vs. IH Sayaluca Lugano 4:2 Group B (3-0 ; 1-2)
5 09:50 Düsseldorf Rams vs. SHC Rossemaison 1:4 Group A (1-0 ; 0-4)
6 10:30 SHC Rolling Aventicum vs. Bissendorfer Panther 1:3 Group B (0-2 ; 1-1)
7 11:10 London Knightz vs. Cph. Vikings 1:8 Group A (1-4 ; 0-4)
8 11:50 Mad Dogs Wiener Neustadt vs. Leader 1420 Moscow 1:8 Group B (1-3 : 0:5)
9 12:30 Zoran Falcons vs. Düsseldorf Rams 3:2 Group A (1-0 : 2-1)
10 13:10 SHC Rolling Aventicum vs. IH Sayaluca Lugano 1:2 Group B (1-2 ; 1-1)
11 13:50 SHC Rossemaison vs. London Knightz 3:1 Group A (1-0 ; 2-1)
12 14:30 Bissendorfer Panther vs. Leader 1420 Moscow 6:2 Group B (1-2 ; 5-0)
13 15:10 Zoran Falcons vs. Cph. Vikings 5:2 Group A (2-1 ; 3-1)
14 15:50 IH Sayaluca Lugano vs. Mad Dogs Wiener Neustadt 2:1 Group B (1-0 ; 1-1)
15 16:30 Düsseldorf Rams vs. London Knightz 5:3 Group A (3-3 ; 2-0)
16 17:10 Leader 1420 Moscow vs. SHC Rolling Aventicum 4:1 Group B (3-0 ; 1-1)
17 17:50 SHC Rossemaison vs. Zoran Falcons 2:0 Group A (1-0 ; 1-0)
18 18:30 IH Sayaluca Lugano vs. Bissendorfer Panther 1:6 Group B (0-3 ; 1-3)
19 19:10 Cph. Vikings vs. Düsseldorf Rams 9:2 Group A (3-0 ; 6-2)
20 19:50 Mad Dogs Wiener Neustadt vs. SHC Rolling Aventicum 0:5 Group B (0-3 ; 0-2)
Sunday, 5 May 2019
21 08:00 London Knightz (5th Group A) vs. SHC Rolling Aventicum (4th Group B) 4:3 Place 7/10 (3-0 ; 1-3)
22 08:40 Düsseldorf Rams (4th Group A) vs. Mad Dogs Wiener Neustadt (5th Group B) 6:1 Place 7/10 (4-0 ; 2-1)
23 09:20 Zoran Falcons (2nd Group A) vs. IH Sayaluca Lugano (3rd Group B) 2:1 Qualification (0-0 ; 2-1)
24 10:15 Cph. Vikings (3rd Group A) vs. Leader 1420 Moscow (2nd Group B) 9:2 Qualification (3-2 ; 6-0)
25 11:10 SHC Rolling Aventicum (Loser Game 21) vs. Mad Dogs Wiener Neustadt (Loser Game 22) 3:2 Place 9/10 (2-2 ; 1-0)
26 12:00 Zoran Falcons (Winner Game 23) vs. Bissendorfer Panther (1st Group B) 7:5 Semifinal (3-3, 4-2)
27 13:05 Cph. Vikings (Winner Game 24) vs. SHC Rossemaison (1st Group A) 4:5 Semifinal ( 1-2 : 2-3)
28 14:10 London Knightz (Winner Game 21) vs. Düsseldorf Rams (Winner Game 22) 5:5 Place 7/8 (2-2 :3-2)
29 15:00 IHC Sayaluca Lugano (Loser Game 23) vs. Leader 1420 Moscow (Loser Game 24) 5:4 Place 5/6 (3-3 : 1-1 ; 1-0)
30 15:50 Bissendorfer Panther (Loser Game 26) vs. Copenhagen Vikings (Loser Game 27) 8:3 Place 3/4 (3-3, 5-0)
31 16:55 Zoran Falcons (Winner Game 26) vs. SHC Rossemaison (Winner Game 27) 6:4 Place 1/2 (2-2, 4-2)
Last update: Sunday, 5 May 2019 23:59