@iishf_live

Sorry, something unexpected happened when we tried to retrieve the latest @iishf_live tweet.
Please head over to @iishf_live to follow the Twitter stream.

Up-to-date results

Event U13 European Cup
Location Kaarst, Germany
Start Date Friday, 21 June 2019
End Date Sunday, 23 June 2019
No. Time Game Result Remarks
Friday, 21 June 2019
1 15:40 ISV Tigers Stegersbach vs. Crefelder SC 1:5 Group A
2 16:15 SHC Courroux Wolfies vs. Crash Eagles Kaarst 2:4 Group B
3 16:50 Rødovre Red Devils vs. Crefelder SC 2:1 Group A
4 17:25 Leader - 1420 Moscow vs. IHC Wolfurt Walkers 0:1 Group B
5 19:30 ISV Tigers Stegersbach vs. Bissendorfer Panther 2:4 Group A
6 20:05 Leader - 1420 Moscow vs. Crash Eagles Kaarst 1:2 Group B
Saturday, 22 June 2019
7 07:30 IHC Atting vs. Bissendorfer Panther 1:2 Group A
8 08:05 Crusaders Lionhearts vs. IHC Wolfurt Walkers 1:7 Group B
9 08:40 Rødovre Red Devils vs. SHC Wollerau 10:0 Group A
10 09:15 SHC Courroux Wolfies vs. Zoran Falcons 2:1 Group B
11 09:50 IHC Atting vs. SHC Wollerau 3:2 Group A
12 10:25 Crusaders Lionhearts vs. Zoran Falcons 1:6 Group B
13 11:00 IHC Atting vs. Crefelder SC 1:5 Group A
14 11:35 SHC Courroux Wolfies vs. IHC Wolfurt Walkers 5:3 Group B
15 12:10 Rødovre Red Devils vs. ISV Tigers Stegersbach 6:1 Group A
16 12:45 Crusaders Lionhearts vs. Leader - 1420 Moscow 1:3 Group B
17 13:20 SHC Wollerau vs. Bissendorfer Panther 1:10 Group A
18 13:55 Zoran Falcons vs. Crash Eagles Kaarst 3:4 Group B
19 14:30 IHC Atting vs. ISV Tigers Stegersbach 1:2 Group A
20 15:05 SHC Courroux Wolfies vs. Leader - 1420 Moscow 3:1 Group B
21 15:40 Rødovre Red Devils vs. Bissendorfer Panther 6:0 Group A
22 16:15 Crusaders Lionhearts vs. Crash Eagles Kaarst 0:9 Group B
23 16:50 Crefelder SC vs. SHC Wollerau 4:3 Group A
24 17:25 IHC Wolfurt Walkers vs. Zoran Falcons 1:4 Group B
25 18:00 IHC Atting vs. Rødovre Red Devils 0:12 Group A
26 18:35 SHC Courroux Wolfies vs. Crusaders Lionhearts 7:0 Group B
27 19:10 ISV Tigers Stegersbach vs. SHC Wollerau 2:0 Group A
28 19:45 Leader - 1420 Moscow vs. Zoran Falcons 1:3 Group B
29 20:20 Crefelder SC vs. Bissendorfer Panther 3:3 Group A
30 20:55 IHC Wolfurt Walkers vs. Crash Eagles Kaarst 3:4 Group B
Sunday, 23 June 2019
31 07:45 SHC Wollerau (6th Place Group A) vs. Leader - 1420 Moscow (5th Place Group B) 4:3 Place 9/12 (after extra time)
32 08:20 IHC Atting (5th Place Group A) vs. Crusaders Lionhearts (6th Place Group B) 4:2 Place 9/12
33 08:55 Rødovre Red Devils (1st Place Group A) vs. IHC Wolfurt Walkers (4th Place Group B) 6:0 Quarterfinal
34 09:45 Crash Eagles Kaarst (1st Place Group B) vs. ISV Tigers Stegersbach (4th Place Group A) 2:0 Quarterfinal
35 10:35 Bissendorf Panther (3rd Place Group A) vs. SHC Courroux Wolfies (2nd Place Group B) 4:2 Quarterfinal
36 11:25 Crefelder SC (2nd Place Group A) vs. Zoran Falcons (3rd Place Group B) 3:4 Quarterfinal (in extra time)
37 12:15 IHC Wolfurt Walkers (Loser Game 33) vs. SHC Courroux Wolfies (Loser Game 35) 3:4 Place 5/8
38 13:00 ISV Tigers Stegersbach (Loser Game 34) vs. Crefelder SC (Loser Game 36) 5:2 Place 5/8 (after penalty shootout)
39 13:45 Rødovre Red Devils (Winner Game 33) vs. Bissendorfer Panther (Winner Game 35) 8:0 Semifinal
40 14:50 Crash Eagles Kaarst (Winner Game 34) vs. Zoran Falcons (Winner Game 36) 4:3 Semifinal
41 15:55 Leader - 1420 Moscow (Loser Game 31) vs. Crusaders Lionhearts (Loser Game 32) 4:0 Place 11/12
42 16:40 SHC Wollerau (Winner Game 31) vs. IHC Atting (Winner Game 32) 4:3 Place 9/10 (after extra time)
43 17:25 IHC Wolfurt Walkers (Loser Game 37) vs. Crefelder SC (Loser Game 38) 5:3 Place 7/8
44 18:10 SHC Courroux Wolfies (Winner Game 37) vs. ISV Tigers Stegersbach (Winner Game 38) 4:3 Place 5/6 (in extra time)
45 18:55 Bissendorfer Panther (Loser Game 39) vs. Zoran Falcons (Loser Game 40) 4:2 Place 3/4
46 20:10 Rødovre Red Devils (Winner Game 39) vs. Crash Eagles Kaarst (Winner Game 40) 8:0 Place 1/2
Last update: Sunday, 23 June 2019 21:10