@iishf_live

Germany won the final 14-1 (6-1, 5-0, 3-0) against Switzerland in the U19 Europeann Championships #iishf #skaterhockey2018-11-11 18:05

Up-to-date results

Event U13 European Cup
Location Rødovre, Denmark
Start Date Friday, 1 June 2018
End Date Sunday, 3 June 2018
No. Time Game Result Remarks
Friday, 1 June 2018
1 19:15 Rødovre Red Devils vs. Düsseldorf Rams 4:1 Group A
2 19:50 HC Mad Dogs Wiener Neustadt vs. Odense Ishockey 3:5 Group B
Saturday, 2 June 2018
3 09:00 SHC Rolling Aventicum vs. Leader 1420 1:5 Group A
4 09:35 Ash Avalanche SHC vs. SHC Courroux Wolfies 4:0 Group B
5 10:10 Zoran Falcons vs. Düsseldorf Rams 4:3 Group A
6 10:45 Bissendorfer Panther vs. HC Mad Dogs Wiener Neustadt 2:3 Group B
7 11:20 SHC Rolling Aventicum vs. Rødovre Red Devils 1:5 Group A
8 11:55 Odense Ishockey vs. Ash Avalanche SHC 1:1 Group B
9 12:30 Leader 1420 vs. Zoran Falcons 2:2 Group A
10 13:05 Bissendorfer Panther vs. SHC Courroux Wolfies 3:0 Group B
11 13:40 Düsseldorf Rams vs. SHC Rolling Aventicum 0:0 Group A
12 14:15 HC Mad Dogs Wiener Neustadt vs. Ash Avalanche SHC 0:2 Group B
13 14:50 Leader 1420 vs. Rødovre Red Devils 2:2 Group A
14 15:25 SHC Courroux Wolfies vs. Odense Ishockey 2:2 Group B
15 16:00 Zoran Falcons vs. SHC Rolling Aventicum 5:1 Group A
16 16:35 Ash Avalanche SHC vs. Bissendorfer Panther 1:3 Group B
17 17:10 Düsseldorf Rams vs. Leader 1420 0:4 Group A
18 17:45 SHC Courroux Wolfies vs. HC Mad Dogs Wiener Neustadt 1:2 Group B
19 18:20 Rødovre Red Devils vs. Zoran Falcons 0:4 Group A
20 18:55 Odense Ishockey vs. Bissendorfer Panther 4:4 Group B
Sunday, 3 June 2018
21 08:15 SHC Rolling Avenitcum (5th Group A) vs. HC Mad Dogs Wiener Neustadt (4th Group B) 1:5 Qualification
22 09:00 Dusseldorf Rams (4th Group A) vs. SHC Courroux Wolfies (5th Group B) 2:1 Qualification
23 09:45 Leader 1420 (2nd Group A) vs. Ash Avalanche (3rd Group B) 15:1 Quarterfinal
24 10:35 Rodovre Red Devils (3rd Group A) vs. Odense Ishockey (2nd Group B) 7:5 Quarterfinal
25 11:25 Zoran Falcons (1st Group A) vs. HC Mad Dogs Wiener Neustadt (Winner Game 21) 3:1 Quarterfinal
26 12:15 Bissendorfer Panther (1st Group B) vs. Dusseldorf Rams (Winner Game 22) 4:3 Quarterfinal
27 13:05 SHC Rolling Aventicum (Loser Game 21) vs. SHC Courroux Wolfies (Loser Game 22) 2:1 Place 9/10
28 13:50 Ash Avalanche (Loser Game 23) vs. Dusseldorf Rams (Loser Game 26) 3:2 Place 5/8
29 14:35 Odense Ishockey (Loser Game 24) vs. HC Mad Dogs Wiener Neustadt (Loser Game 25) 4:1 Place 5/8
30 15:20 Leader 1420 (Winner Game 23) vs. Bissendorf Rams (Winner Game 26) 13:0 Semifinal
31 16:10 Rodovre Red Devils (Winner Game 24) vs. Zoran Falcons (Winner Game 25) 7:4 Semifinal
32 16:55 Dusseldorf Rams (Loser Game 28) vs. HC Mad Dogs Wiener Neustadt (Loser Game 29) 2:1 Place 7/8
33 17:40 Ash Avalanche (Winner Game 28) vs. Odense Ishockey (Winner Game 29) 1:2 Place 5/6
34 18:25 Bissendorf Panther (Loser Game 30) vs. Zoran Falcons (Loser Game 31) 2:7 Place 3/4
35 19:30 Leader 1420 (Winner Game 30) vs. Rodovre Red Devils (Winner Game 31) 4:1 Place 1/2
Last update: Sunday, 3 June 2018 21:24