@iishf_live

Now the final game Copenhagen vs. Rossemaison is running...2018-06-17 20:24

Up-to-date results

Event U16 European Cup
Location Düsseldorf, Germany
Start Date Friday, 15 June 2018
End Date Sunday, 17 June 2018
No. Time Game Result Remarks
Saturday, 16 June 2018
1 08:30 SHC Rolling Aventicum vs. Crefelder SC 1:2 Group A (1-1 , 0-1)
2 09:05 SHC Rossemaison vs. London Knightz 5:2 Group B (2-1 , 3-1)
3 09:40 Zoran Falcons vs. Bissendorfer Panther 4:2 Group A (1-1 , 3-1)
4 10:15 Copenhagen Vikings vs. Zvezda Gzheli 3:1 Group B (1-0 , 2-1)
5 10:50 Odense Ishockey vs. Crefelder SC 2:4 Group A (0-1 , 2-3)
6 11:25 Düsseldorf Rams vs. SHC Rossemaison 1:5 Group B (1-2 , 0-3)
7 12:00 Zoran Falcons vs. SHC Rolling Aventicum 4:2 Group A (1-1 , 3-2)
8 12:35 London Knightz vs. Copenhagen Vikings 0:5 Group B (0-2 , 0-3)
9 13:10 Bissendorfer Panther vs. Odense Ishockey 5:0 Group A (2-0 , 3-0)
10 13:45 Düsseldorf Rams vs. Zvezda Gzheli 3:2 Group B (2-0 , 1-2)
11 14:20 Crefelder SC vs. Zoran Falcons 4:2 Group A (2-0 , 2-2)
12 14:55 SHC Rossemaison vs. Copenhagen Vikings 3:5 Group B (1-2 , 2-3)
13 15:30 Bissendorfer Panther vs. SHC Rolling Aventicum 0:3 Group A (0-1 , 0-2)
14 16:05 Zvezda Gzheli vs. London Knightz 2:0 Group B (1-0 , 1-0)
15 16:40 Odense Ishockey vs. Zoran Falcons 0:6 Group A (0-3 , 0-3)
16 17:15 Copenhagen Vikings vs. Düsseldorf Rams 4:0 Group B (2-0 , 2-0)
17 17:50 Crefelder SC vs. Bissendorfer Panther 1:3 Group A (0-1, 1-2)
18 18:25 Zvezda Gzheli vs. SHC Rossemaison 1:2 Group B (0-2 , 1-0)
19 19:00 SHC Rolling Aventicum vs. Odense Ishockey 2:1 Group A (0-0 , 2-1)
20 19:35 London Knightz vs. Düsseldorf Rams 1:1 Group B (1-1 , 0-0)
Sunday, 17 June 2018
21 08:00 Odense Ishockey (5th Group A) vs. Zvezda Gzheli (4th Group B) 1:3 Qualification (0-0 , 1-3)
22 08:45 Bissendorfer Panther (4th Group A) vs. London Knightz (5th Group B) 3:4 Qualification (0-2 , 3-1, 0-1)
23 09:30 Zoran Falcons (2nd Group A) vs. Düsseldorf Rams (3rd Group B) 5:0 Quarterfinal (1-0 , 4-0)
24 10:20 SHC Rolling Aventicum (3rd Group A) vs. SHC Rossemaison (2nd Group B) 3:5 Quarterfinal (1-4 , 2-1)
25 11:10 Crefelder SC (1st Group A) vs. Zvezda Gzheli (Winner Game 21) 2:0 Quarterfinal (1-0 , 1-0)
26 12:00 Copenhagen Vikings (1st Group B) vs. London Knightz (Winner Game 22) 2:1 Quarterfinal (0-1 , 2-0)
27 12:50 Odense Ishockey (Loser Game 21) vs. Bissendorfer Panther (Loser Game 22) 0:5 Place 9/10 (0-4 , 0-1)
28 13:35 Düsseldorf Rams (Loser Game 23) vs. London Knightz (Loser Game 26) 7:1 Place 5/8 (5-1 , 2-0)
29 14:20 SHC Rolling Aventicum (Loser Game 24) vs. Zvezda Gzheli (Loser Game 25) 2:3 Place 5/8 (2-0 , 0-3)
30 15:05 Zoran Falcons (Winner Game 23) vs. Copenhagen Vikings (Winner Game 26) 4:7 Semifinal (2-2 , 2-5)
31 16:00 SHC Rossemaison (Winner Game 24) vs. Crefelder SC (Winner Game 25) 4:3 Semifinal (3-2 , 0-1, 1-0)
32 16:55 London Knightz (Loser Game 28) vs. SHC Rolling Aventicum (Loser Game 29) 5:2 Place 7/8 (2-1 , 3-1)
33 17:40 Düsseldorf Rams (Winner Game 28) vs. Zvezda Gzheli (Winner Game 29) 3:2 Place 5/6 (1-1 , 1-1 . 1-0)
34 18:25 Zoran Falcons (Loser Game 30) vs. Crefelder SC (Loser Game 31) 4:6 Place 3/4 (1-0 , 2-3, 0-0 , 1-3)
35 19:30 Copenhagen Vikings (Winner Game 30) vs. SHC Rossemaison (Winner Game 31) 4:3 Place 1/2 (3-1 , 1-1 , 0-1)
Last update: Sunday, 17 June 2018 21:12